photo-1420661597896-f39734924a3a
3

Gracie w jednej drużynie.

 

Bo ona musi wiedzieć w każdej chwili, że Ją cenisz i szanujesz. Że nawet jak dziś powie to zdanie, które zawsze Cię tak bardzo irytowało i rozleje kawę na swoją błekitną koszulę, to po prostu powiesz, że od samego początku miałeś jej rozpiąć guziki tej cholernej koszuli, a nie czekać aż kawę rozleje. Że nawet jak w żartach powiesz o te dwa słowa za dużo, to chwilę później po prostu Ją przytulisz i wynagrodzisz każde słowo z nawiązką. Autentycznie zainteresujesz się Jej dniem i zapamiętasz, o czym chciała wczoraj porozmawiać. Przy swoich kumplach powiesz, że jest Twoją drugą, lepsza połówką, a później dyskretnie klepniesz w tyłek i namiętnie pocałujesz. I jak będzie wracała tak późno do domu, to tylko dlatego, że się tak bardzo uparła, a Ty i tak będziesz się martwił i sprawdzisz, czy bezpiecznie dotarła. Musi wiedzieć, że choć są piękniejsze od niej, to Ty zawsze wybierasz ją. Każdego dnia na nowo, bez Jej sugestii.

***

Bo On musi wiedzieć, że Go szanujesz jako człowieka i jako faceta. Jego pasję, pracę i wartości. Że uważasz go za mądrego, potrzebnego i bez Niego czasem byłoby Ci naprawdę trudno. Że nawet jeśli tylko odkręci ten głupi słoik albo jednym ruchem zdejmie kapsel z piwa, to daje Ci sygnał, że chce Ci pomagać i chce, żebyś Go o tę pomoc prosiła. Chce, abyś dawała mu wolność, kiedy wypije o te kilka piw za dużo, a Ty następnego dnia wcześnie rano złośliwie ściągając z niego kołdrę, zaśmiejesz się i powiesz tylko: „Przecież Ci ufam.”. I nie każesz mu się z niczego tłumaczyć. Musi wiedzieć, że gdy zobaczy śliczną dziewczynę, to Ty uśmiechniesz się z taką pewnością siebie, że nawet potrójny pakiet tej ślicznotki będzie dla niego mniej wart niż Twój uśmiech. Poznać jak to jest, gdy jego kumple patrząc na Ciebie powiedzą „Ale Ci się pofarciło.” , a On będzie wiedział, że wcale się nie zgrywają. Czuć, że gdy Cię dotyka, to nie liczysz tych miejsc ze zdrapaną farbą na suficie, a nie boisz się wyrazić, że ten moment jest dla Ciebie teraz najważniejszy i jedyny. Musi wiedzieć, że gdy odkryje przed Tobą swoje słabsze strony, to Ty udowodnisz swoją dojrzałość i powiesz, że doceniasz dzielenie się z Tobą tym, czym nie dzieli się z nikim innym. Byciem po prostu człowiekiem.

Bo oboje musicie wiedzieć, że… jedyne, co musicie wiedzieć to to , że…

… gracie w jednej drużynie.

 

  • Bardzo trafne spostrzeżenia. Często brakuje słów wsparcia, pochwały i zachwytu. Zbyt obojętnie przechodzimy wobec sukcesów drugiej osoby – nieważne czy małych czy dużych. Po przeczytaniu tego wpisu sama miałam problem z przywołaniem wspomnienia kiedy ja takie słowa wypowiedziałam…

    • Właśnie o to mi chodziło! 🙂 Trzeba się wzajemnie cenić, bo to ważne bardziej niż się na pierwszy rzut oka może wydawać.

  • Wzruszające, bo prawdziwe 😀